Trpanj 2022: jóga u moře na konci prázdnin

Trpanj 2022: jóga u moře na konci prázdnin

Trpanj 2022 – městečko s magickým kouzlem

Trpanj 2022 má atmošku: stejnou jako vloni a jako za rok, ale přesto  pokaždé jinou.  To je přesně to, co máme rády. Věci se opakují, ale trochu jinak. A to je přesně to, co potřebujeme, abychom se poznávaly. Sebe sama a sebe navzájem.  Zase cvičení jógy pro starší ženy ráno a večer u moře s Večernicí. Každý rok stejné ženy, které jezdí opakovaně a přidají se jiné ženy, co jsou tu poprvé. Večernice z Brna je tu zatím každý rok: spolek pro starší ženy, které nechtějí být samy.

Trpanj 2022: dechová cvičení proti nemocem

 

 

 

Dýcháme s delfíny

Cvičíte tu pár centimetrů od mořské hladiny, na skále s výhledem na moře. Pozorujete vlny, nebo nehybnost vody. Odoláte mořskému větru a když máte štěstí, vidíte i delfíny. Trpanj 2022 jako vždy.

Jistota s proměnnou

Možná půjdete dál kolem moře, dojdete až k bahennímu jezírku a léčíte kolena.  Když to půjde dobře, můžete v moři uplavat denně až několik kilometrů. Nebo vyrazíte na túru do hor.

Možná půjdete v neděli do kostela a poznáte Trpanjské. Večer zajdete na promenádu, do městečka,  na pláž, nebo na koncert vážné hudby do baru U tuňáka. Slyšely jste někdy hukot moře a k tomu Bacha? Trpanj 2022 můžete.

 

 

 

 Za rok ve stejnou dobu

Upevníte si svalový aparát, posílíte se. Každý den mluvíte s novými kamarádkami. Opustíte každodenní stereotypní cestičky, uvidíte věci jinak. Váš způsob myšlení se mění, objevíte nové možnosti a nová řešení svých otázek, životních prvků. Večer uvidíte měsíc nad mořem, uslyšíte houkat sovu a výt poslední šakaly v Evropě. Pak o tom všem  vyprávíte – zase za rok ve stejnou dobu a na stejném místě.

 

 

Večírky v kostele a v baru U tuňáka:

Je večer na konci prázdnin a už se začíná dříve stmívat. Trpanj 2022 s atmoškou jako vloni. Ale vy s prázdninami teprve začínáte: Půjdete na koncert do kostela, nebo do městečka pod širák na soprán. Na večírek do báru k moři a poslechnete si Bacha. Přijedou hudebníci až ze Zagrebu, jezdí sem hrát každý rok. Milují tradici, kterou si sami zbudovali. Posloucháte komorní hudbu z pláže, nebo dokonce z moře, nakonec i z barové židličky od tuňáka. Všechno, o čem jste v zimě snily, je tady.

Trpanj 2022: jóga u moře na konci prázdnin

One thought on “Trpanj 2022: jóga u moře na konci prázdnin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *