Jóga u moře 2024

Jóga u moře 2024:  

Jóga u moře: cvičení na skalách u  městečka Trpanj:

Chorvatsko – Pelješac – Trpanj

Jóga u moře 2023
Jóga u moře 2023

Letošní ročník cvičení Jógy u moře se má ubírat v duchu nastolených tradic.  Zdravotní program je určen pro starší ženy. Zacvičíme si společně na skalách, pár centimetrů od mořské hladiny. Kousek od malého městečka, které poskytuje k životu vše co potřebujeme. Toto magické místo jsme našly na poloostrově Pelješac, na konci světa, v místě, kde si hrají delfíni, v noci vyjí šakali a houkají sovy. Za tmy můžete s námi vydat k moři pozorovat světélkující plankton.

Čeká nás 15 hodin jóga u moře v týdnu, každý den ráno a večer.

Zahrnuje cestu, ubytování, zdravotní program, organizaci. Z hlediska zdravotních a rekreačních účinků doporučujeme alespoň dvoutýdenní pobyt, který zároveň nabídneme výhodněji. Cena zahrnuje dopravu, ubytování, organizaci a osobní přístup lektorek nejen na cvičišti.  Může být ještě upravena.

Cena:

1 týden základní cena 11000Kč

Cena zahrnuje cestu, bydlení, organizaci, cvičení. Během dalšího týdne zdravotní program neúčtujeme, cena druhého týdne přijde na 6000 Kč.

Letošní novinkou jsou rozšířené meditativní programy:  joganidra,  tibetské mísy, aromaterapie a pomoc proti bolesti.

V letošním roce  Chorvatsko opět nepožaduje žádná zdravotní osvědčení.

Jóga u moře Chorvatsko
Pozice poloviční velbloud  (Jóga u moře Chorvatsko)

Pravidla:

  1. Předpokladem pro vaši účast je základní zdraví a osobní samostatnost staré dámy. Dáma je schopna přežít  mnohé překvapivé či absurdní překážky dneška s noblesou sobě vlastní.
  2. Žádné dámě však pomoc neodmítneme.
  3.  Jóga u moře a spolek Večernice během pobytu u moře  netoleruje přehnanou konzumaci alkoholu, ani drog. Nepraktikují se zde pyramidové hry či  podomní obchody typu multilevel.   
  4. Pojištění si hradí každý sám.

Program Jógy u moře 2024

Spolek Večernice z Brna sestavil zdravotní program pro straší ženy.  Sestává se z dodržování aktivního rekreačního režimu: cvičení jógy podle systému Jóga v denním životě, plavání, chůze podél moře. Psychohygiena.

Cvičit může úplně každý,  provedení jednotlivých pozic přizpůsobuje každá cvičenka svým fyzickým možnostem a potřebám. V ideálním případě každá dáma může zde nastartovaný program dodržovat každý den i v civilním životě.

Novinka: Meditativní programy:  joganidra,  tibetské mísy, aromaterapie a pomoc proti bolesti.

Typ cvičení:

Jóga v denním životě podle Sw. Maheswaranandy vede lektorka Pavla Hobstová a Hana Hobstová.

 15 hodin jógy v týdnu   každý den ráno a večer

Pokyny k cestě, ubytování, co s sebou

Odjezd autobusem z Brna nebo Prahy do Ploče v pátek v 16.30, (13.30)  příjezd v neděli ráno, před odjezdem upřesňujeme. Přes moře doplujeme trajektem do Trpanje.

S sebou: pouze PAS nebo OP, zdravotní potvrzení není potřeba!! 

Pozor! Nezapomeňte si vzít  léky, které pravidelně berete. Ostatní se dá řešit.

Peníze: doporučujeme kombinaci kreditní karty a hotovosti.

Ubytování v soukromí, u místních žen.

Standardní apartmán Jóga u moře ve společné vile zahrnuje ložnici, koupelnu a WC, balkon. Kuchyňka je společná pro 3 – 4 osoby a je velmi dobře vybavená. Doporučení: přidejte do kufru ostrý nůž.

V blízkosti  apartmánů se nachází ordinace lékaře, lékárna, policie, restaurace, supermarkety, stánky, lodní přístav. V přístavu najdete také prodej místních zemědělských produktů, půjčovnu  aut, turistické informace.  Za přístavem ve vzdálenosti 3 km se nachází mořské jezírko s léčivým bahnem.  Přístup zdarma.

 

Další informace zde:

https://jogaumore.cz/joga-u-more-2/info/

 

 

 

 

Připravila Pavla Hobstová, lektorka Jóga u moře

 

 

Kontakt:

vecernice50@centrum.cz,      tel: 607659654

Zájemkyně, zájemci, pošlou zálohu 3 000 Kč na č.ú. 2000832682/2010. K zaplacení doplatku budete vyzvány krátce před odjezdem. V případě nenadálých událostí zálohu vracíme. Storno celého kurzu je možné v závislosti na době odvolání, vracíme 70 – 100 %.

 

Partneři:

Večernice z.s. Brno. 

Večernice je neziskovka, která sdružuje starší ženy se zájmem o kulturu, zdravý životní styl, cestování.  Centrum sídlí v Brně.

www. vecernice50.cz/