Dovolená u moře  je jako lázeňská vodoléčba

Dovolená u moře je jako lázeňská vodoléčba

I týden na břehu moře vás osvěží díky možnosti dýchat mořský vzduch a koupat se ve slané vodě.

Dovolená u moře odstraňuje deprese

Mořská sůl  má svůj význam.  Liší se od obyčejné kuchyňské soli obsahem hořčíku, jódu a dalších minerálů, které podpoří metabolismus. Dokáže srovnat rozkolísané hladiny hormonů dobré nálady –  serotoninu a melatoninu.    Brání  zadržování tekutin v těle. Mořská sůl a vysoké množství hořčíku v ní pomáhá proti náchylnosti ke křečím, což je ve skutečnosti způsobeno nedostatkem hořčíku.

Léčí kožní problémy – ekzém či akné.  Sůl urychluje látkovou výměnu pomocí osmózy, chemického proudění, tím pomáhá vylučovat z těla toxiny, čistí pleť,  působí proti zánětům kůže.  Látková výměna v kůži je rychlejší, a to podporuje hojení, mizí drobné záněty.  Také mírná desinfekce, též v kombinaci se sluncem. Urychlujeme metabolismus vody v těle, její vylučování je rychlejší díky působení solných koupelí a to je mnohem zdravější, než vysoký pitný režim, tedy přepíjení se vodou.

Pohyb ve vodě podporuje hubnutí. V Trpanji neztloustnete, nemáme totiž v plánu žádné  all inclusive. Vesměs zde jíme zdravě a střídmě, na jídelníček zařazujeme mořské ryby.

Koupání v moři v kombinaci se zdravou stravou a přiměřeným pohybem je skutečně dobrou cestou,  která posiluje a uzdravuje.

 

Dýchací potíže

Mořský vzduch je úplně jiný než ten, který máme doma. Je nejen plný soli, ale  je tu i minimální znečištění prachem a výfukovými plyny. Ráj pro průduškáře, astmatiky a alergiky.   Kuřáci zde ztrácejí chuť na cigarety. Dýchací cvičení, které provádíme pár centimetrů od mořské hladiny, dostává nový rozměr.

 

Podobné čtení najdete také zde:

Cvičení u moře a cesta se štítem

 

Dovolená u moře  je jako lázeňská vodoléčba

One thought on “Dovolená u moře  je jako lázeňská vodoléčba

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *