Chorvatský institut veřejného zdraví: pokyny pro cizince

 Chorvatský institut veřejného zdraví

Chorvatský institut veřejného zdraví vydává pokyny k pobytu v zemi během léta 2020:  Všichni cizinci, kteří vstupují do Chorvatské republiky,  musí dodržovat pokyny po dobu  14 dnů od okamžiku překročení státní hranice.

Chorvatský institut veřejného zdraví k ubytování:

§  Provádět neustále zavedená hygienická opatření.  Při opouštění ubytování se doporučuje nosit masku nebo pokrývku nosu a úst,  udržovat fyzická vzdálenost od ostatních (minimálně 1,5 metry) a dodržovat hygienu rukou.
§  Ruce  umývat  teplou vodou a mýdlem a použít dezinfekční prostředek.  Nedotýkat se tváře, úst, nosu a očí .
§  Omezte používání veřejné dopravy.
§  Vyhýbat sdružování a veřejným shromážděním.
§  Setkávat se s co nejmenším počtem osob, aby se dodržela vzdálenost 1,5 metru a dostupnost dezinfekčních prostředků. Zabránit zbytečným schůzkám.
§  V ubytování si připravují dotyčné osoby jídlo sami nebo používat služby dodávky potravin a nápojů.
§  Platby se provádějí pomocí bezhotovostních plateb kartou nebo online služeb.

 

Chorvatský institut veřejného zdraví a prevence:

§  Tělesná teplota by měla být měřena každé ráno. Pokud překročí 37,2 stupňů, měla by být přeměřena znovu po 10 minutách. Pokud teplota opět přesáhne 37,2 °, měla by osoba zůstat
doma a kontaktovat praktického lékaře, nebo epidemiologa.

 

Chorvatský institut veřejného zdraví doporučuje v případě nemoci:

§  V případě jakýchkoli příznaků akutní infekce dýchacích cest (kašel, bolest v krku, vysoká teplota, krátký dech / potíže s dýcháním, ztráta vůně a chuti), je nutné zůstat doma / vaše
ubytování a kontaktovat lékaře.
§  V případě náhlého nástupu závažných, život ohrožujících příznaků by se dotyčná osoba měla obrátit na pohotovostní lékařské služby.
§  Pokud se u vás objeví příznaky onemocnění dýchacích cest (vysoká teplota, kašel, dušnost, potíže s dýcháním, bolest v krku, slabost), kontaktujte  zvoleného lékaře, který vyhodnotí potřebu
testováni na nový koronavirus. Pokud potřebujete lékařskou pomoc z jiných důvodů než a respirační onemocnění, měli byste zavolat zvoleného lékaře a požádat o konzultace a domluvit si konzultaci.

Telefonní objednávka před návštěvou lékaře:

§  Nenavštěvujte zdravotnická zařízení aniž byste je dříve kontaktovali telefonicky. Další informace o koronaviru najdete  na webových stránkách chorvatských
Institute of Public Health na adrese:

https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiologija-zarazne-bolesti/koronavirusnajnovije-preporuke/,

nebo od vybraného praktického lékaře a kompetentního místního epidemiologa.

Pobyt ve městečku Trpanj je stranou od populárních letovisek, v letošním roce je zde ještě klidněji, než jiné roky. Jediný hotel – Faraon – je zatím uzavřen a plánuje omezený provoz. O Trpanji se dočtete zde:

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *